Zczuba.tv

Aktualności

KOLEJKA NR 6...

• autor: lagoszovia, 2014-09-22 09:45

Ostaszów, ograny został na własnym boisku przez Zadziora. Odra Chobienia wywozi tylko remis z Iskry Droglowice. Orzeł Czerna wreszcie wzleciał w górę w meczu z Koroną Czernina. Pogoń Góra pogoniła Gwardię Białołękę na własnym boisku. Lider Płomień Radwanice nadal skuteczny. Wysoko ograł Tęczę Kwielice na ich boisku. Zawisza Serby wreszcie postawiła się, ale niestety jeszcze nie dała rady Dragonowi Jaczów. Sokół nadal pikuje ku dołowi tabeli po porażce z Victorią na własnym boisku. Na koniec perełka kolejki. Łago pokonało i to bardzo wysoko na własnym boisku ze Zrywem Kotla.

LZS Ostaszów – Zadzior Buczyna   1 : 4 (0:1)

Ostaszów w lokalnym pojedynku od samego początku nie był faworytem. Brak „głowy” w drużynie to duża strata. Podstawowy bramkarz musiał wyjechać służbowo z pracy, brakowało także dwóch zawodników z pola. Od samego początku zawodnicy byli jak „splątani”. Akcje się nie wiązały, czegoś w tym meczu brakowało, nerwówka. Był moment, że gospodarze coś mogli wskórać, ale tego dnia wszystkim zawodnikom czegoś brakowało. Tą sytuację bardzo dobrze wykorzystali zawodnicy Zadziora. Wiedząc, że w bramce stoi mało doświadczony zawodnik robili wszystko co możliwe jest jak w bramce jest mało doświadczony bramkarz. Już pierwszy strzał celny na bramkę i 0:1. Taki wynik pozostał do przerwy. Po przerwie przewaga gości się powiększała z minuty na minutę. Kolejne strzały ze strony Zadziora i kolejne bramki. Dopiero przy stanie 0:3, Ostaszów zmniejsza po rzucie karnym rozmiary porażki na 1:3, ale to jeszcze nie był koniec ze strony gości, którzy mając na „widelcu” zdenerwowanych i bezradnych gospodarzy ustalają wynik meczu na 1:4.

Zawisza Serby – Dragon Jaczów   1 : 2 (0:1)

Zawisza Serby po kilku dotkliwych porażkach chciała pokazać, że też potrafią grać w piłkę i ta sztuka częściowo im się udała. Wynik jeszcze nie jest taki jaki by chcieli, ale gra już dużo lepsza. Powróciło kilku zawodników do drużyny Zawiszy i wszyscy po tym meczu liczą, że w następnych meczach Zawisza zacznie zbierać punkty. Dragon jak widać nadal jest w małym dołku i tylko słabsza dyspozycja przeciwnika pozwoliła zainkasować Dragonowi trzy punkty.

Orzeł Czerna – Korona Czernina   2 : 1  (1:0)

Piłkarze Orła z Czernej nareszcie wznieśli się na wyżyny i ściągnęli koronę Koronie odnosząc przy okazji pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. W niektórych poprzednich meczach Orzeł wychodził na prowadzenie i przegrywał mecz. Tym razem od samego początku gospodarze kontrolowali wynik meczu i mimo utraty bramki na 2:1 w 71 minucie nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa.

Sokół Jerzmanowa – Victoria Siciny   2 : 5  (0:1)

Sokół nadal pikuje ku dołowi tabeli. Kolejny mecz i kolejna porażka. Co z tego, że gra wszystkim się podoba. Jest zaangażowanie, wola walki, ale brakuje wykończenia. Tym razem Victoria od stanu 1:0 doprowadzili w cztery minuty do stanu 4:0 i było już po meczu.

Iskra Droglowice – Odra Chobienia   0:0

Mecz dość ciekawy, jak jedna tak i druga drużyna mogła wygrać spotkanie. Jednak skuteczność zawodziła jak z jednej tak z drugiej strony. Bohaterami meczu wg opinii działaczy byli bramkarze obu drużyn. Końcowy wynik remisowy nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Pogoń Góra – Gwardia Białołeka   5 : 0  (1:0)

Pogoń odpaliła. Wynik ciszy, ale gra nadal ma wiele do życzenia. Pierwsza połowa dość wyrównana. W drugiej na boisku już dominowała jedna drużyna. Czy to jest już odpalenie w ten sezonie ze strony Pogoni? Czy to tylko jednorazowy wyskok? Zobaczymy.

Tecza Kwielice – Płomień Radwanice   1 : 5  (0:1)

Płomień nie zwalnia tempa i pali wszystkie drużyny po kolei. Nawet Tęczy nie udało się zatrzymać Płomienia. Od początku meczu zawodnicy gości narzucili swój styl i nie pozwalali gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. Lider jak widać nie ma zamiaru oddawać tak szybko fotela. Jak widać to dopiero derbowy pojedynek z Zadziorem może zadecydować o wygraniu rundy jesiennej. Na razie czekamy na śmiałka, który odbierze pierwsze punkty Płomieniowi.

Łagoszowia Łagoszów – Zryw Kotla   6 : 1  (3:1)

Na koniec pozostawiłem perełkę kolejki. Kto by się spodziewał, że po ostatnim wyniku nastąpi takie odrodzenie w Łagoszowie. Z kolei Zryw rozgromił Dragona i był faworytem spotkania. Jednak jak to z faworytami bywa, najczęściej faworyt zawodzi no i zawiódł. Łagoszowia zagrała najlepszy mecz w tej rundzie jak nie w całej historii pobytu w A Klasie. Zryw zawiódł na całej linii. Takich meczy i takich  niespodzianek więcej do końca rundy.